FAQ (Často kladené otázky)

Zde se budou postupně objevovat různé problémy hráčů a jejich případné řešení. Pokud zde nenajdete řešení vašeho problému rozhodně nezoufejte a obraďte se na forum kde vytvořte nové téma a  popište váš problém. Druhá možnost jak se dobrat pomoci ze strany Portálu je kontaktovat přímo Administrátory, kontakt na ně najdete v záložce Kontakt v horní liště.

Q: Plánujete i další servery než jen ty co v současnosti máte ?
A: Ano, plánujeme rozšiřování portálů, vytváření nových serverů, a to nejen pro hry.

Zaměřené na Minecraft:

Q: Mám lagy, čím je to způsobené?
A: Ve většině případů je to způsobené vašim počítačem nebo vašim připojením. Ve hře Miencraft si to ověříte jednoduchým napsáním příkazu /lag. Ten vypíše TPS neboli Tick per second. Pokud je tato hodnota rovna 20, potom není problém na straně serveru. Ve hře pomocí tlačítka F3 zobrazte podrobnější informace o chodu clienta, případně tlačítky Shift + F3 zobrazte i graf využití výkonu. V těchto informacích naleznete vlevo nahoře FPS, pokud tato hodnota je nižší než 25 (což je množství snímků za sekundu, které je oko schopno rozeznat jako jednotlivé snímky), potom je problém způsoben Vašim počítačem.

Q: Jak opravím lagy způsobené mým počítačem?
A: Zkontrolujte si nastavení ve hře zda máte veškeré Detaily na minimum, snížené vykreslování, vypnutý Particle systém a další. V žádném případě nepoužívejte Hacky, Cheaty, Trainery, či jiné úpravy hry ty totiž vytěžují počítač více než vysoké detaily. Vypněte si ostatní programy vyjma hry samotné. Nastavte Prioritu pro CPU na Vysokou. Pokud ani toto nepomůže, bude problém rozsáhlejší a nebo máte málo výkonný počítač na to, aby bylo možné tuto hru hrát.

Q: Jak opravím lagy způsobené mým připojením?
A: Vypněte všechny programy používající Síť(připojení k internetu). Odzkoušejte si vaší rychlost připojení (Down i Up) a dobu odezvy pomocí pingu. To můžete otestovat například na URL: http://www.speedtest.net/. Pokud máte ping vyšší něž 500 ms je to špatné, pokud máte rychlost Downloadu nižší než 400 kbps je to také špatné. V obou případech nebude pravděpodobně možné hrát zcela plynule. Tento problém většinou nemá moc dobré řešení, minimálně o trochu si pomůžete pokud vypnete všechny programy co se připojují k internetu (například prohlížeče: chrome, firefox, internet explorer, Edge).

Q: Při připojování na server se mi zobrazí hláška „Nekdo jiz hraje se stejnym nickem“.
A: Tato chyba vzniká obvykle nedočkavostí lidí co se připojuje. Chcete se připojit na server, ovšem vysláním opakovaného pokynu k připojení dojde k připojení 2x, poprvé se však do hry ani nedostanete protože se kvůli připojování client znovu odpojí, při 2. připojení ste ovšem ve hře připojen kvůli prvnímu připojení. Připojení se zruší za pár sekund pomocí time outu, poté se můžete již běžně přijít. Druhou možností co by tato zpráva mohla znamenat, že se vám někdo snaží dostat na účet a v tom případě kontaktujte Administrátory.

Zaměřené na GTA: Sa-MP:

Q: Při připojování na server, nebo v průběhu hraní se mi zobrazí hláška „You have been banned from server“.
A: Pokud ste neprovedli něco v rozporu s pravidly (jediná platná pravidla Exorie jsou ZDE = https://exoria.cz/pravidla/), jedná se pravděpodobně o jednu z možností: Server se právě restartuje(opravy chyb atd); ve hře došlo k nepřesnosti a byl jste vyhozen za použití minigunu, nicméně ste střílel z vrtulníku. Ve všech těchto případech se stačí znovu připojit a můžete pokračovat tam, kde ste zkončili. Pokud při opakovaném pokusu o připojení naskočí stejná hláška oznamte to Administrátorům

Zaměřené na Knights and Merchants Remake:

Q: Jak se připojím. na server?
A: Ve hře Knights and Merchants (KaM) Remake máte dvě možnosti jak se připojit na server. Můžete se připojit tak, že zapnete hru dáte možnost hra pro více hráčů a tam náš server najdete. Ve většině případů nás najdete i podle toho, že máme nejnižší ping pro střední Evropu. Druhá možnost je ta že vpravo nahoře najdete možnost připojit pomocí IP. Do kolonky IP adresa napište: exoria.cz, do kolonky port napište: 56789 a do kolonky místnost napište číslo větší než 1, pokud se budete chtít připojit na již spuštěnou hru tak vám to nepujde a v tom případě napište číslo místnosti vyšší. První 3 místnosti bývají obvykle obsazené.


Legenda:
Q: z anglického Question = otázka, v tomto případě i popis problému
A: z anglického Answer = odpověď, v tomto případě řešení vašeho problému nebo další informace o něm

Tento text, jakožto i všechny ostatní texty(stránky) Portálu, jsou autorskými díly, a dle toho jsou i chráněny. Jakékoli kopírování/přejímání na jiné stránky bez vědomý autora/autorů je ZAKÁZÁNO!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *